Yhteystiedot

 

Puheenjohtaja / Chairman :  Timo Pöntinen, tpontinen (at) gmail.com

Sihteeri / Secretary :  Vesa McDermott, vesa.mcdermott (at) gmail.com

Rahastonhoitaja / Treasurer :  Veera López-Lehto, veeralopezlehto (at) gmail.com

Webmaster :  Simon Rönnqvist, simon(a)simon.fi

Koulutusvastaava / Head of training :  Timo Pöntinen, tpontinen (at) gmail.com

Kaulustovastaava / Head of equipment : Timo Pöntinen, tpontinen (at) gmail.com

 

Alueellinen vapaasukellustoiminta paikallisissa seuroissa: 

ALUE

SEURA

YHTEYSHENKILÖ

Pääkaupunkiseutu

Cetus

Mikko Niemeläinen, niemelainen.mikko(a)gmail.com
Salla Hakanpää, salla.hakanpaa(a)gmail.com

Joensuu

Joensuun Urheilusukeltajat

Janne Hietala, janne.hietala(a)arcusys.com

Jyväskylä

Jyväskylän DelfiinitKimmo Lahtinen, kimmo.lahtinen(a)nmd.fi
KauhajokiSuupohjan SukeltajatLaura Lehtiaho, laurajemina(a)gmail.com

Kouvola

Vesikot

Timo Pöntinen, tpontinen(a)gmail.com

Kuopio

Kuopion Urheilusukeltajat

Mikko Anttonen, manttone(a)gmail.com

Lahti

Lahden Urheilusukeltajat

Jalo Toivio, jalo(a)jalotoivio.com
Janita Kulkula, janita.kulkula(a)gmail.com

Lappeenranta

Saimaan Norpat

Paimio /

Lounais-Suomi

Sunken Logs

Miro Suonperä, miro.suonpera(a)gmail.com

Marika Tuominen, marika.ko.tuo(a)gmail.com

Pietarsaari

Diving-80

Simon Rönnqvist, simon(a)simon.fi

Pori

 

Joel Rantanen, joel.rantanen(a)gmail.com

Rauma

Rauman Laitesukeltajat 

Jyrki Nurmi, puheenjohtaja(a)raumanlaitesukeltajat.fi

Riihimäki

Riihimäen Urheilusukeltajat

Vesa Toropainen, vtoropainen(a)gmail.com

Seinäjoki

Lakeuden Sukeltajat

perttu.tamminen(a)gmail.com

Tampere

Tampereen Urheilusukeltajat

Jaakko Pasanen, jaakko.o.pasanen(a)gmail.com
Simo Kurra, simo.kurra(a)gmail.com

Vaasa

Bothnia Gulf Divers

Kristian Mäki-Jussila, kristian.makijussila(a)gmail.com

Varkaus

Vesihiisi 

Matti Eronen, matti.eronen(a)gmail.com

Saksa, Munich

 

Antero Joki, antero.joki(a)gmail.com

 

Freediving Team of Finland on Sukeltajaliiton alainen, kaikille avoin vapaasukellustoimintaa kehittävä seura. Paikallisella tasolla vapaasukellustoimintaa on monissa muissa sukellusseuroissa.