Yhteystiedot

 

Puheenjohtaja:  Timo Pöntinen, tpontinen (at) gmail.com

Sihteeri:  Vesa McDermott, vesa.mcdermott (at) gmail.com

Rahastonhoitaja:  Veera López-Lehto, veeralopezlehto (at) gmail.com

Webmaster:  Lauri Aalto, freedivingfinland (at) gmail.com

Koulutusvastaava:  Timo Pöntinen, tpontinen (at) gmail.com

Kaulustovastaava: Timo Pöntinen, tpontinen (at) gmail.com

 

Alueellinen vapaasukellustoiminta paikallisissa seuroissa: 

ALUE

SEURA

YHTEYSHENKILÖ

Pääkaupunkiseutu

Espoo, Cetus

 

Vantaa

Jonérik Ekström, jonerikekstrom(a)gmail.com

Mikko Niemeläinen, niemelainen.mikko(a)gmail.com

Matti Tuulensuu, matti.tuulensu(a)icloud.com

Hämeenlinna

Hämeenlinnan Sukeltajat

Viljami Tabell, viljami.tabell(a)gmail.com

Joensuu

Joensuun Urheilusukeltajat

Janne Hietala, janne.hietala(a)arcusys.com

 

  

Kouvola

Vesikot

Timo Pöntinen, tpontinen(a)gmail.com

Kuopio

Kuopion Urheilusukeltajat

Mikko Anttonen, manttone(a)gmail.com

Lahti

Lahden Urheilusukeltajat

Jalo Toivio, jalo(a)jalotoivio.com

Lappeenranta

Saimaan Norpat

Laura Paukkunen, paukkunen.laura(a)gmail.com

Paimio /

Lounais-Suomi

Sunken Logs

Ville Autti, autti.ville(a)gmail.com

Jaakko Keskitalo, jaakko.keskitalo(a)gmail.com

Pietarsaari

Diving-80

Simon Rönnqvist, simon(a)simon.fi

Pori

 

Joel Rantanen, joel.rantanen(a)gmail.com

Rauma

Rauman Laitesukeltajat ry.

Jyrki Nurmi, puheenjohtaja(a)raumanlaitesukeltajat.fi

Riihimäki

Riihimäen Urheilusukeltajat

Vesa Toropainen, vtoropainen(a)gmail.com

Seinäjoki

Lakeuden Sukeltajat

perttu.tamminen(a)gmail.com

Tampere

Tampereen Urheilusukeltajat

Jaakko Pasanen, jaakko.o.pasanen(a)gmail.com

Vaasa

Bothnia Gulf Divers

Kristian Mäki-Jussila, kristian.makijussila(a)gmail.com

Varkaus

Vesihiisi ry

Matti Eronen, matti.eronen(a)gmail.com

Saksa, Munich

 

Antero Joki, antero.joki(a)gmail.com

 

Freediving Team of Finland on Sukeltajaliiton alainen, kaikille avoin vapaasukellustoimintaa kehittävä seura. Paikallisella tasolla vapaasukellustoimintaa on monissa muissa sukellusseuroissa.